top of page
kolye-1-8.jpg

Joana Pires 

JOANA PIRES HAKKINDA


Joana Pires, parçalarını oluşturmak için karışık medya kullanan, kendi kendini yetiştirmiş bir mücevher tasarımcısıdır.
Brezilyalı, Londra, Birleşik Krallık'ta yaşayan Joana, hem Drama hem de Sinema bölümünden mezun oldu. Pinah'ı kurup tam zamanlı bir yapımcı olmadan önce 12 yılı aşkın bir süre oyuncu ve yapımcı olarak çalıştı.
Çalışmaları deneysel ve son parçaları ham, eğlenceli ve giyilebilir.
Joana, parçaları aracılığıyla bir mücevher parçasının ne olabileceğine ve nasıl bir hikaye anlatabileceğine dair olasılıkları keşfetmek istiyor.

PINAH HAKKINDA


Joana Pires tarafından yaratılan Pinah, mücevhere, şekillere ve formlara olan tutkusundan, ama özellikle giyilebilir nesneler yapmaya olan merakından doğdu.
Tiyatro geçmişi olan Joana, sürekli olarak etrafındaki dünyayı yeniden hayal ediyor ve bu da "giyilecek deneyler" adını verdiği parçalarına dönüşüyor.
Onun için bir takı yaratmak her zaman bir fikir ve anlamla, onunla ne söylemek istediğinin düşüncesiyle başlar. Daha sonra bir konsept oluşturduktan sonra fikrini kolyelere, küpelere, bileziklere ve yüzüklere dönüştürmenin en iyi yolunu denemeye başlar.
Farklı malzemeler kullanmak, sürecin çok önemli bir parçasıdır. Gümüş, altın, demir, paslanmaz çelik, kağıt, karton, deri, reçine, kil, buluntu objeler... Her şey olur.
Baştan sona tüm parçaları, mücevher yapımında akıcı, sezgisel ve sıra dışı bir yaklaşımla el yapımı; son parçaları ham, eğlenceli ve en önemlisi deneysel ve giyilebilir.
Bu süreç Pinah mücevheratının imzası haline geldi, hiçbir parça birbirinin aynısı olmadı ve her kreasyonu gerçekten eşsiz kıldı.

bottom of page